KLUB SENIORA FUNDACJI ASES

KLUB SENIORA FUNDACJI ASES

Projekt realizowany ze środków budżetu Miasta Katowice
W czasie 15.06.2021-15.12.2021

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godz.11-12

Aktualności

 

Klub Seniora Fundacji ASES, to dobre miejsce i dobry projekt

Klub Seniora Fundacji ASES, to miejsce przy ulicy Gierlotki 8, w którym od 2019 r. odbywają się spotkania seniorów z okolic Piotrowic i Ligoty.

To także projekt dofinansowany z budżetu Miasta Katowice, który jest realizowany od 15 czerwca i potrwa do 15 grudnia 2021 r.

W ramach projektu zostaną zrealizowane zajęcia arteterapeutyczne, wydarzenia okolicznościowe, a także indywidualne wsparcie psychoterapeutyczne dla osób w wieku 60+.

Zajęcia w ramach projektu są realizowane we wtorki i czwartki od godz.11.00-12.00,
a jest w czym wybierać, bo oferujemy zajęcia usprawniające ciało i umysł.
W naszej ofercie Seniorzy znajdą zajęcie biblioteczne, kulinarne, krawieckie, plastyczne, ogrodnicze, a także relaksacyjne,
gimnastyczne zarówno na świeżym powietrzu jak i w sali ćwiczeń oraz najbardziej lubiane przez Seniorki zajęcia w Saloniku Urody
gdzie można skorzystać z masażu twarzy, makijażu, czy malowania paznokci, mówi – prezes Fundacji ASES Justyna Janota, która jednocześnie zaprasza do odwiedzenia Klubu.

Klub Seniora ASES w medialnym obiektywie


Klubowicze mają już za sobą pierwsze wydarzenie, bo 21 czerwca uroczyście przywitali lato w malowniczych Ogrodach Kapiasa.

Nasi Seniorzy 16 września pożegnali lato i przywitali jesień z uśmiechem na ustach i jak zawsze dobrze się bawiąc.

Jak widać na zdjęciach: spacerowali, grillowali, zbierali grzyby, a nawet „chodzili po wodzie” Jeziora Paprocany w Tychach.

Listopad to miesiąc, który sprzyja wspomnieniom i refleksjom, więc i my urządziliśmy sobie „Listopadowy Dzień Wspomnień”,
w trakcie którego dzieliliśmy się wspomnieniami przeglądając albumy, kartki z życzeniami i pozdrowieniami od najbliższych.

Ubieranie choinki, śpiewanie kolęd, świąteczny obiad z deserem i do tego upominki.
W prawdziwie świątecznym nastroju zakończyliśmy projekt Klub Seniora Fundacji ASES dofinansowany z Budżetu Miasta Katowice.


Zakładamy nasz ASES-owy ogródek


Gimnastyka ciała i umysłu


Arteterapia i rękodzieło

 


Muzykoterapia


 Warsztaty kulinarne