Fundacja
Animacji Społecznej
i Ekonomii Społecznej

RADOSNE ŚWIĘTA Z
FUNDACJĄ BIEDRONKI

Święty Mikołaj odwiedził naszych seniorów

Fundacja Biedronki sfinansowała produkty potrzebne do przygotowania świątecznych prezentów dla naszych podopiecznych. Dzięki udziałowi w programie, Radosne Święta z Fundacją Biedronki” Święty Mikołaj odwiedził w tym roku 100  osób starszych, które otrzymały słodycze i kosmetyki.

Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” edycja 2023 skierowany jest do placówek sprawujących opiekę nad seniorami. W tym roku zakwalifikowano do niego 387 organizacji, w tym naszą! Otrzymaliśmy produkty, z których samodzielnie mogliśmy przygotować świąteczne prezenty dla osób starszych. W skład paczek weszły: śliwki w czekoladzie, ptasie mleczko, miód, żel pod prysznic, herbata, kawa i ciastka. W całym kraju paczki dostało 32 427 seniorów.

– Cieszymy się niezmiernie, że mamy możliwość być partnerem Fundacji Biedronki w tym szlachetnym przedsięwzięciu, tym bardziej, że opieka nad Seniorami jest naszą sztandarową działalnością od 2019 roku i w tym obszarze stale się rozwijamy. W 2023 roku wsparciem objęliśmy ponad 100 osób powyżej 60 roku życia – mówi Justyna Janota, prezeska Fundacji ASES.

– Fundacja Biedronki działa na rzecz seniorów i chce zwracać uwagę na problem samotności w tej grupie wiekowej. Wiemy, że wiele osób wstydzi się przyznać, że podczas świąt czuje się opuszczona, dlatego mamy nadzieję, że dzięki symbolicznym podarkom poczują, że są ludzie dla których ich los nie jest obojętny – tłumaczy Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

Wartość tegorocznej edycji programu „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” wynosi ponad 1,3 miliona złotych.

Fundacja ASES po raz drugi bierze udział w akcji „Radosne Święta z Fundacją Biedronki”. W ubiegłym roku paczki dostarczyła 30 seniorom, w tym roku paczki otrzymało aż 100 podopiecznych.

 

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki została powołana w kwietniu 2020 roku. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”. W ich ramach, potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. W 2022 uruchomiła również program „Danie Wspólnych Chwil” realizowany wspólnie z 750 Kołami Gospodyń Wiejskich, w którym organizowane są posiłki dla samotnych seniorów. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i programy na rzecz Ukrainy. Na programy społeczne przeznaczyła 160 mln złotych (status na grudzień 2023).

Projekt finansowany ze środków Fundacja Biedronki.

Świąteczne prezenty od Mikołaja