Fundacja
Animacji Społecznej
i Ekonomii Społecznej

ERASMUS+
NEW MEDIA 4 LIFELONG LEARNING

Fundacja Atelier – międzynarodowo

Fundacja Atelier Spółdzielczości i Ekonomii Społecznej jest liderem międzynarodowego projektu Media4Life realizowanego ze środków programu ERASMUS+.
Logo projektu Media4Life
Sfinansowane z programu Erasmus+
Projekt współfinansowany ze środków programu Erasmus+ w czasie 01.12.2020-30.11.2022

Partnerzy w projekcie

Starochorzowski Dom Kultury
Epeka Słowenia
Logotyp Fundacja Ases
Europroodos
Chorzowskie Centrum Kultury

Podlesice – Polska

Tydzień praktycznych warsztatów w trakcie których uczyliśmy Seniorów korzystać z nowoczesnych technologii, poznawać przydatne aplikacje a przede wszystkim zmieniać nastawienie do IT. Osiągnęliśmy sukces… mamy cyber Seniorów!

Lozen – Bułgaria

W niewielkim Bułgarskim miasteczku, z nowo poznanymi dobrymi ludźmi, próbujemy zbliżyć się do odpowiedzi, jak dogadywać się w szacunku, poprzez przestrzenie i pokolenia.

Poznajemy Maribor

Tak pracujemy w siedzibie naszego Partnera Epeka Slovenia, który jest gospodarzem kolejnego Międzynarodowego Spotkania Projektowego (TPM). Za nami bardzo pracowity dzień, podczas którego zaprezentowaliśmy rezultaty naszej pracy z seniorami podczas lokalnych aktywności. Poświęciliśmy sporo czasu na sprawy organizacyjne i administracyjne projektu.

Działamy w Żorach

Od poniedziałku trwa szkolenie w Projekcie Erasmus+ New Media 4 Lifelong Learning, który realizujemy z partnerami z Bułgarii, Grecji, Słowenii i Polski. Nasi partnerzy:

  • Epeka Slovenia
  • Chorzowskie Centrum Kultury
  • @ChampionsFactory
  • Ευρωπρόοδος Εκπαιδευτικός Όμιλος

 
Pracujemy nad obszarem nowych mediów w życiu i edukacji seniorów, dorosłych i ich rodzin. Podczas pierwszych dni treningu mieliśmy możliwość poznać nowe narzędzia do pracy z seniorami online, definiowaliśmy „personę seniora”, wszystko to w edukacji poprzez doświadczanie na sobie. Wymieniamy dobre praktyki. rezultatem tego spotkania będzie 10 scenariuszy pracy z seniorami przy użyciu nowych mediów.

Pozdrawiamy z Aten

To tam w dniach 10-12 maja odbyło się spotkanie w ramach projektu New Media 4 Lifelong Learning. Spotkaliśmy się z naszymi partnerami, aby podsumować badania nad wykorzystaniem nowych mediów przez seniorów i edukatorów pracujących z seniorami. Rozpoczęliśmy planowanie pierwszego treningu, który już wkrótce odbędzie się w Polsce. Dziękujemy za wspaniałe przygotowanie spotkania naszej gospodyni Georgia K. Griva

Wielkie podziękowania dla naszych Partnerów za udział w spotkaniu:

 
Projekt jest współfinansowany ze środków programu Erasmus+ Unii Europejskiej.